Ur. Trójcy Przenajświętszej

W Uroczystość Bożego Ciała zaleca się zorganizować procesje parafialne, najlepiej na terenie przykościelnym. Wyjście na drogi i place publiczne jest możliwe po uzgodnieniu z lokalnymi władzami i odpowiednimi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa wiernym. Należy pamiętać, że musi być spełniony jeden z warunków: albo wszyscy, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają zakryte usta i nos, albo każdy zachowuje odległość 2 metry od innej osoby. Natomiast w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych (a takim jest procesja) nie obowiązuje żaden limit uczestników. Potwierdza to najnowsza interpretacja obowiązującego rządowego rozporządzenia przekazana przez Sekretariat KEP, którą przesyłam w załączniku. Zasady te należy stosować także w odniesieniu do innych nabożeństw np. fatimskich.

Biskup Rzeszowski w Uroczystość Bożego Ciała będzie przewodniczył Eucharystii w Katedrze Rzeszowskiej o godz.12 a następnie poprowadzi procesję. Natomiast w Jaśle Biskup Edward będzie przewodniczył Eucharystii sprawowanej przy Kolegiacie Farnej o godz.10, a następnie poprowadzi procesję.

Wyrażając wdzięczność wszystkim kapłanom, którzy włączyli się w zorganizowaną przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej akcję „Kapłański dar serca” na rzecz doposażenia szpitali.

Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała, 11 czerwca br., o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (Youtube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków w Rzeszowie jest zaplanowany na 20 września 2020 r. (niedziela) o godz. 18.

Od dnia 8 czerwca br. jest możliwy powrót do odprawiania pogrzebów podobnie jak przed stanem epidemii na cmentarzach rzeszowskich (Wilkowyja, Pobitno, Zwięczyca). Ponieważ ceremonie pogrzebowe muszą się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym bardzo proszę zapoznać się z wytycznymi, które przesyłam w oddzielnym załączniku i ściśle się do nich stosować.

Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 19-20 czerwca 2020 r. w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie www.parafia.niechobrz.pl oraz pod numerem telefonu 17 78 18 005. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz wymogi sanitarne, do udziału w katechezach w pierwszej kolejności dopuszczane będą te pary, które planują ślub w czasie najbliższym.

Zniesienie dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oznacza także możliwość wznowienia działalności przez różne grupy duszpasterskie działające przy parafiach.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (19 czerwca br.) Biskup Rzeszowski dokona poświęcenia wzniesionego w Jaśle pomnika Chrystusa Króla, a także zawierzy Miasto Jasło Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata przez Jego Najświętsze Serce. Szczegółowe informacje o przygotowaniach i samym przebiegu uroczystości zostaną przesłane w oddzielnym komunikacie.

W piątek, 12 czerwca br., Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.