Uroczystość Chrystusa Króla

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2023 r.

1. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje spotkania formacyjne dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Spotkania te odbędą się: 29 listopada br. (środa) o godz. 12.00 w Jaśle (aula przy parafii farnej) i 30 listopada br. (czwartek) o godz. 12.00 w Rzeszowie (Instytut Teologiczno-Pastoralny). Prosimy asystentów kościelnych o przybycie wraz z delegacją wolontariuszy.

2. Księży zainteresowanych rozwojem teologii zapraszamy na zebranie członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Teologicznego, które odbędzie się 4 grudnia 2023 roku (poniedziałek) w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ulicy Witolda 11a w Rzeszowie.

3. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów do udziału w konkursie wiedzy liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia br. w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Zakres wiedzy: Klasy 3-6 SP: OWMR punkty 27-90; Klasy 7-8 SP: OWMR punkty 91-111 oraz 319-351. Zapisy poprzez formularz Google:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNQ4WmCSngCBVR3dvv5I2YG_xPL6riR5ttFYbN70qnsD1eIw/viewform?usp=sf_link.

4. Koło Akademickie KSM oraz parafia pw. Św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie zapraszają w sobotę 2 grudnia 2023 r. o godz. 19.00 do kościoła Farnego w Rzeszowie na Nieszpory I Niedzieli Adwentu.

5. Dla duszpasterzy jest możliwość uczestnictwa w sesji rekolekcyjno-formacyjnej na Jasnej Górze w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2024 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie