Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 01.01.2023 r.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby naszej diecezji będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza św. w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne.

3. Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty są okazją do pogłębienia wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do pełnienia tej posługi. Warsztaty odbędą się 21 stycznia 2023 r. (sobota)  w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Szczegóły na stronie www.akademialiturgiczna.pl.

4. Fundacja „Medyk dla Zdrowia” i Centrum Medyczne MEDYK organizują akcję pomocy charytatywnej dla Ukrainy angażując w to milion pacjentów z Podkarpacia. Dary są przyjmowane w centrum handlowym „Full Market” w Rzeszowie, numery kont i szczegóły akcji na stronie internetowej fundacji Medyk dla zdrowia – www.fundacja.medyk.rzeszow.pl.

5. Przypominam, że każdy kapłan diecezji rzeszowskiej jest zobowiązany do odprawienia jednej Mszy św. za każdego zmarłego kapłana, który był inkardynowany do naszej diecezji. W roku 2022 odeszli do wieczności: ks. Jan Kobylarz, ks. Józef Góra, ks. Jerzy Sepioł, ks. Stanisław Gąsior, ks. Henryk Markowski, ks. Józef Mleczko i ks. Andrzej Garbarz. Ponadto przypominam o zobowiązaniu odprawienia jednej Mszy św. w intencji z parafii w Warzycach.

6. Od 1 stycznia 2023 roku – nowy numer kontaktowy Parafii pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie to:+48 17 779 60 05.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie