Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

KOMUNIKATY KURII –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r.

1. W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. We wtorek, 23 maja br. o godz. 18.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się prezentacja najnowszej książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pt. „Maryja. Biografia” z udziałem autorów.

3. Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”. Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13.30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża, a po niej, poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja. Wspominając 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 32. rocznicę jego wizyty w Rzeszowie uczcimy Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i przypomnimy najważniejsze tematy przesłania, które zostawił nam w Rzeszowie.

4. 27 maja 2023 r. w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) odbędzie się Dzień Skupienia na temat Intronizacji NSPJ, który organizują wspólnoty z diecezji rzeszowskiej we współpracy z Ojcami Redemptorystami. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zrozumieć i poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 9.00. INF.: tel. 720 – 107 327.

5. 1-2 lipca 2023 r. odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pt. „Będziecie moimi świadkami”. Mimo, że tegoroczna pielgrzymka wypada w niedzielę, prosi się P.T. Księży Dziekanów i Dekanalnych Duszpasterzy Nauczycieli, aby zorganizowali wyjazd autokarowy dla nauczycieli i innych zainteresowanych także w przypadku, gdyby nie mógł uczestniczyć ksiądz.

6. Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.

7. 27 maja 2023 r. młodzież skupiona przy Fundacji „Troska” wraz z parafią św. Stanisława w Dobrzechowie organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Katechezę wygłosi ks. dr hab. Adam Kubiś, prof. KUL, Rektor WSD w Rzeszowie. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

8. Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na wspólną celebrację Wigilii Zesłania Ducha Świętego w dniu 27 maja o godz. 20.00 w DD Tabor. W planie konferencja, modlitwa uwielbienia oraz o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia.

9. 2 czerwca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się V Zjazd Szkół im. Jana Pawła II z województwa podkarpackiego.

10. W dniach 3-6 lipca br. odbędą się 36. Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu. Zapraszamy duszpasterzy wraz z młodzieżą w wieku 14-18 lat. Pod linkiem https://bit.ly/36SSMinfo znajduje się prezentacja, którą można wykorzystać na lekcji religii, film pokazującym jak wygląda SSM, informacja dla opiekunów oraz plakat. Koszt dla uczestnika 150 zł. Zapisy od 16 maja na stronie www.spotkania.saletyni.pl. Kontakt do ks. Piotra Grudnia MS, organizatora SSM: spotkania@saletyni.pl, tel. 505091629.

11. Diecezjalny KSM organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy i Rzeszowie – Przybyszówce.  Szczegółowe informacje na plakatach (w załączniku), a zapisy na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl.

12. Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza na film o błogosławionym Carlo Acutisie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie