Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

KOMUNIKATY KURII –  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

1. Przypominam o prowadzonych zapisach na turnusy wakacyjne różnych duszpasterstw. Przesyłam także prezentację o „Wakacjach z Bogiem KSM” – do wykorzystania w szkole na lekcjach oraz na spotkaniach w grupach duszpasterskich w parafiach. Link do prezentacji: https://tiny.pl/ch6dz.

2. Referat Misyjny Diecezji Rzeszowskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych turnusach „Misyjne Wakacje” w Budach Głogowskich. Turnus I 2-8.07, Turnus II 9-15.07 i Turnus III 16-22.07.2023. Szczegółowe informacje na stronie www.misje.rzeszow.pl.

3. Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie będzie przebiegać jak zazwyczaj. Rozpocznie się ona celebracją Eucharystii przed kościołem Farnym o godz. 9.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna.

4. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca 2023 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

5. 17 czerwca 2023 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy, aby zorganizować wyjazd w ramach dekanatu lub kilku dekanatów. Księży wicedziekanów prosimy, aby taki zorganizowany wyjazd oraz liczbę osób zgłosić do Caritas Diecezji Rzeszowskiej najpóźniej do 12 czerwca.

6. 17 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się także  21. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

7. Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 25 czerwca br. o godzinie 18.00, zakończą się 28 czerwca o godzinie 13.00. Poprowadzi je ks. Wiesław Szczygieł z archidiecezji przemyskiej, proboszcz, ojciec duchowny kapłanów, moderator arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt rekolekcji: 450 złotych. Zapewnione są pojedyncze pokoje z łazienką. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

8. OO. Dominikanie zapraszają na Letnią Szkołę Biblijną, która odbędzie się od 3 do 7 lipca br. Tegoroczną edycję Szkoły Biblijnej poprowadzi ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki. Letnia Szkoła Biblijna będzie poświęcona Apokalipsie św. Jana. W zajęciach Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy i dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym.https://hermanice.dominikanie.pl/2023/05/04/vii-edycja-letniej-szkoly-biblijnej/.

W poniedziałek, 29 maja br. (święto Matki Kościoła) Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie