V Niedziela Wielkanocna

L. dz. 446/2024                                                                                                  Rzeszów, 25.04.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024 r.

W niedzielę 28 kwietnia br., przypada 18. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

W poniedziałek, 29.04.2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbędzie się kongregacja dziekańska. Rozpoczęcie o godz.10.00. Księżom Dziekanom przypominam o przeprowadzeniu wizytacji dziekańskich w dekanatach, w których nie ma w tym roku wizytacji biskupiej.

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w tym dniu, w rzeszowskim kościele farnym będzie sprawowana uroczysta Eucharystia o godz. 9.30. Po jej zakończeniu na rzeszowskim rynku przewidziane są uroczystości patriotyczne. Szczegółowy program obchodów majowych w Rzeszowie jest na plakacie, który przesyłam w załączniku.

Zapraszamy księży i katechetów szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami z Rzeszowa i okolic na rekolekcje POLE MINOWE w Hali Podpromie w dniach 14-15 maja 2024 r. Będzie to bardzo dobry czas dla młodzieży do modlitwy i spotkań z ich idolami, którzy wierzą w Jezusa.

Duszpasterze młodzieży zapraszają na wyjątkowy wyjazd na Lednicę – jedno z największych spotkań młodzieżowych na świecie! Start 31 maja o 6:00 z Rzeszowa, przez malowniczy Poznań, do Gniezna a następnie, 1 czerwca br., uczestniczymy w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich.

W niedzielę, 19 maja br. odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jako hasło tegorocznej pielgrzymki zostały obrane słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny (nr 228): „Pójdę ufna za Tobą”. To właśnie św. Faustyna będzie Patronką w tegorocznym pielgrzymowaniu polskich kobiet.

Ksiądz Kustosz sanktuarium w Tarnowcu zaprasza na spotkanie dzieci pierwszokomunijnych. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 15 czerwca br. od godz. 10. Program jest na plakacie, który przesyłam w załączniku. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszy kontakt i zgłoszenia pod numerem telefonu 602 424 410.

Katolicka Agencja Informacyjna organizuje konkurs „Aktywna Parafia”, do którego zaproszone są wszystkie parafie w Polsce.

W Rzeszowie powstał ośrodek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Jego celem jest zapewnienie opieki osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym lub znacznym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

W dniu 2 maja br. (czwartek) kuria diecezjalna i sąd biskupi będą nieczynne.

Ks. Piotr Steczkowski

Kanclerz Kurii