KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024 r.

1. Diecezjalne Sanktuarium Św. Józefa w Rzeszowie zaprasza 19 marca br. do Domu Józefa na odpust ku czci Opiekuna Jezusa i Małżonka Maryi. W tych dniach również nawiedza Sanktuarium ikona św. Józefa w ramach ogólnopolskiej peregrynacji z inicjatywy Rycerzy Kolumba.

2. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem, jednym z najbardziej znanych i twórczych teologów polskich. W programie prelekcja i dyskusja. Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 marca br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz. 19:30. Wstęp wolny.

3. W sobotę 23 marca br., w Markowej (Archidiecezja Przemyska) odbędzie się pielgrzymka w intencji obrony życia ludzkiego pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. O godz. 11:30 okolicznościowa konferencja. O 12:00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Zapraszamy każdego zainteresowanego tym tematem, a zawłaszcza osoby zrzeszone we wspólnotach formacyjnych i w dziele duchowej adopcji. Organizatorami wydarzenia są: Wydziały Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej oraz Kustosz Relikwii Błogosławionych.

4. W dniach: 18, 19 i 20 marca br. odbędą się XIII męskie rekolekcje. Temat rekolekcji: „Poznać, pokochać i naśladować Jezusa”. Rekolekcje odbywać się będą w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Rzeszowie (ul. Słoneczny Stok 57). Nauki wygłosi ks. Paweł Samborski. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 19.00.

5. W piątek, 22 marca br., o godz. 19.00 w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się XIII Męska Droga Krzyżowa. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie zaprasza Męska Grupa św. Andrzeja Boboli.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek, 28 marca br. serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl oraz załączonym plakacie. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego.

7. Parafia w Czarnej Sędziszowskiej zaprasza na misterium „PASJA”. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową o godzinie 19:00 na placu przy plebanii.

8. Spotkanie dla dzieci komunijnych w Tarnowcu jest planowane w tym roku w dniu 15 czerwca. Szczegółowy program spotkania zostanie przesłany po świętach Wielkanocnych.

9. W tym roku przypada jubileuszowa – 100. PIELGRZYMKA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA NA JASNĄ GÓRĘ. Dlatego tym bardziej Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia. Odbywać się ona będzie w dniach 18-19 maja 2024 roku.

10. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej w ramach duszpasterstwa skierowanego wobec pracowników służby zdrowia i ich rodzin, organizuje pielgrzymkę autokarową: „MEDJUGORIE i PRZEPIĘKNE ZAKĄTKI CHORWACJI”. Pomoże nam w tym Biuro Podróży MATTEO TRAVEL z Rzeszowa. Pielgrzymka planowana jest w dniach 29 czerwca – 6 lipca 2024 r. (8 dni). Szczegółowy plan tej pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie