V Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Zwykła, 04.02.2024 r.

1. W niedzielę, 11 lutego br. przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się w Bazylice Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów, gdzie o godz. 12.00. Mszę św. w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują odprawi Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Via i Radio Rzeszów. Ponadto, księża biskupi będą odwiedzać chorych w szpitalach i innych placówkach medycznych. Zachęcamy, aby także w parafiach zorganizować nabożeństwa i spotkania dla chorych.

2. Zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w Wielkopostnym Dniu Skupienia, według następującego porządku: w sobotę 17 lutego 2024 r. – o godz. 10.00 – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim oraz o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W poniedziałek 19 lutego 2024 r. – o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny i Diecezjalne Studium Organistowskie zapraszają na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej, który odbędzie się w sobotę 24.02.2024 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie przy Witolda 11A. Początek o godz. 8.30, zakończenie około godz. 12.30. Szczegółowe informacje zostaną przekazane do parafii.

4. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych i Akademia Liturgiczna proponują program pomagający przygotować rodziców, którzy proszą o chrzest swojego dziecka. Szczegóły pod numerem telefonu 880 913 812. Zgłoszenia do 14 lutego 2024.

2 lutego br. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie