VI Niedziela Wielkanocna

L. dz. 473/2024                                                                                                  Rzeszów, 04.05.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela Wielkanocna, 05.05.2024 r.

W sobotę, 11 maja 2024 r. w Sokołowie Małopolskim Biskup Rzeszowski udzieli święceń diakonatu pięciu alumnom z WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10. Prosimy o modlitwę w intencji nowych diakonów.

Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: „Teologia ciałą” Jana Pawła II. Kurs poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg. Kurs będzie okazją do odkrywania sensu naszego życia i naszego bycia w relacjach, które są głęboko wpisane w nasze ciało i wyrażają się poprzez ciało. Kurs odbędzie się przez 3 kolejne wtorki maja (14,21,28) w godzinach 18.30-21.00.  Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

W dniu 19 maja 2024r. odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Program Pielgrzymki:

16:30 – Przejście Pododziałów

17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Wątroby

18:15 – Strażacka majówka”.

Parafia w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Diakonią Muzyczną zapraszają na koncert uwielbienia, który odbędzie się 12 maja o godz. 18:30 na przykościelnym parkingu. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć świadectwa działania Boga w codziennym życiu; koncert zakończy się wspólnym czuwaniem modlitewnym.

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie otwarte pt. „Katolicy w służbie dla społeczeństwa”. Spotkanie odbędzie się w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego w Rzeszowie w sobotę 11 maja 2024 r. Rozpoczęcie spotkania bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej w bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00.

Ks. Piotr Steczkowski,

Kanclerz Kurii