VI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela Zwykła, 11.02.2024 r.

1. W niedzielę, 11 lutego br., rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. należy przeprowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom. Proszę o przekazanie parafianom niniejszej informacji w najbliższą niedzielę. Zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

3. W piątek, 16 lutego br. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów obok Zamku. Następnie rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej przejdziemy ulicami: Chopina, Aleją Lubomirskich, 3- go Maja, Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp Jana Wątroby. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

4. Zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w wielkopostnym dniu skupienia, według następującego porządku: w sobotę 17 lutego 2024 r. – o godz. 10.00 – w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim oraz o godz. 14.00 w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W poniedziałek 19 lutego 2024 r. – o godz. 15.00 oraz o godz. 19.30 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie.

5. Instytut Teologiczno-Pastoralny i Diecezjalne Studium Organistowskie zapraszają na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej, który odbędzie się w sobotę 24.02.2024 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie przy Witolda 11A. Początek o godz. 8.30, zakończenie około godz. 12.30. Szczegółowe informacje zostały przekazane do parafii.

6. W sobotę, 24 lutego br., odbędzie się w Krasnem k. Rzeszowa spotkanie Rodzin Misjonarzy. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza w kościele parafialnym, a po niej spotkanie przy stole i koncert pieśni maryjnych. Prosimy księży proboszczów o przekazanie informacji rodzinom misjonarzy.

7. 25 lutego br. w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Materiały liturgiczne do przeżywania tego dnia zostały przesłane wcześniej. Prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej, bądź wpłacić na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Nr konta: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

8. Duszpasterstwo Młodzieży planuje zorganizować w maju rekolekcje ewangelizacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Rzeszowa. Jest to propozycja alternatywna dla szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w najbliższym czasie, również do dyrekcji szkół.

9. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o poinformowanie wiernych o możliwości przekazania odpisu 1,5% podatku na ich działalność.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie