Wniebowstąpienie Pańskie

L. dz. 509/2024 Rzeszów, 09.05.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 05.05.2024 r.

Zapraszamy Siostry Zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek 13 maja br., u OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9:00; u Sióstr św. Michała Archanioła w Jaśle, ul. Floriańska 22,  godź. 16:00. Temat spotkania “Komunia z Maryją trwającą we wspólnocie apostolskiej, współpracując z innymi zgromadzeniami”.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w letnim wypoczynku, które odbędą się w  domu rekolekcyjnym w Kotani. Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie www.lso.rzeszow.pl.

KSM Diecezjalny,  zaprasza na kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 10-13 lat,  młodzieży oraz na kurs przedmałżeński dla pełnoletnich. Wszystkie informacje i możliwość zapisów  na plakatach, stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebooku. Bardzo serdecznie prosimy Księży o wywieszenie plakatów w kościele oraz  w szkołach, jeśli to możliwe.

Przesyłamy również link do prezentacji multimedialnej o rekolekcjach wakacyjnych do wykorzystania podczas katechezy i spotkań grup parafialnych. https://tiny.pl/dcp8b

Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zaprasza na szkolenie dla nauczycieli religii kończących staże na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Szczegóły szkolenia i zapisy: https://forms.gle/qhXKcMTZH2eYZYgS8

Zapraszamy członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD na pielgrzymkę wspólnotową w sobotę 8 czerwca br. W tym roku chcemy odwiedzić Sanktuarium i Bazylikę św. Antoniego w RadecznicyZamość Zwierzyniec. Zapisy  (do 26 maja br) i szczegółowe informacje pod nr tel. 511 386 887, pod adresem mailowym: spwsdrzeszow@gmail.com i na stronie internetowej WSD.

W przyszłą niedzielę, 19 maja br. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w parafii św. Judy Tadeusza w Rzeszowie odbędzie się „Uwielbienie” Rzeszowskich Wspólnot Charyzmatycznych połączone z modlitwą o wylanie Ducha Świętego. Rozpoczęcie celebracją Eucharystii. o godz. 18.00, a o godz. 19.00 Uwielbienie. Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej modlitwy.

1-2 lipca 2024 r. odbędzie się 87. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłemNauczycielu, co mam czynić?”. Jak co roku, prosi się Księży Dziekanów i Dekanalnych Duszpasterzy Nauczycieli, aby zorganizowali wyjazd autokarowy dla nauczycieli i innych zainteresowanych. W załączeniu plakat w wersji elektronicznej pdf do rozpowszechnienia w szkołach i parafiach. Plakat w wersji do wydruku na stronie Ogólnopolskiego Duszpasterstwa Nauczycieli www.duszpasterstwonauczycieli.pl

Ks. Piotr Steczkowski

Kanclerz Kurii