XXII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 22. Niedziela Zwykła, 03.09.2023 r.

1. Bilety na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów zostały wysłane przez kolporterów. Na każdym bilecie znajdują się:

1) informacja, na którą godzinę należy przybyć do określonego sektora,

2) mapka z objaśnieniem jak do konkretnego miejsca dojechać.

Wszystkie parkingi będą czynne od godziny 24:00 dnia poprzedzającego beatyfikacje. Prosimy, by za przednią szybą samochodów umieścić białą kartkę formatu A4 z literą „P”. Bardzo ważnym jest, by do sektora przybyć najpóźniej do godziny 8.00 (do sektora – nie na parking!). Gdyby któryś z księży nie otrzymał zamówionej liczby biletów lub gdyby zostały spore ilości biletów (powyżej 20), prosimy o kontakt z ks. Rafałem Flakiem tel. 786 997 000.

2. OO. Bernardyni w Rzeszowie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Pani Rzeszowa, które odbędą się w dn. od 8 do 12 września br. Suma odpustowa zostanie odprawiona dn. 12 września br. w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00 pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika.

3. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na odpust w dn. 10.09.2023 r. (niedziela). W programie o godz. 11.00 – prezentacja wieńców, prezentacja grup pielgrzymkowych oraz poświęcenie ziarna siewnego; o godz. 11.30 suma odpustowa.

4. KSM zaprasza na 61. złazisko (pieszy rajd) do Kolbuszowej. Zapraszamy wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl.

5. Spotkanie formacyjne dla księży proboszczów i administratorów parafii (diecezjalnych i zakonnych) odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ciepłym posiłkiem ok. godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich księży proboszczów i administratorów. O godzinie 13.00 spotkanie diecezjalnych i dekanalnych wizytatorów ds. katechezy.

6. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w dn. 20.09 – szkoły z Jasła i Gorlic; 21.09 – szkoły powiatu rzeszowskiego, strzyżowskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego; 22.09 – szkoły miasta Rzeszów. Każdego dnia rozpoczęcie o godz.10.30. Zakończenie o 14.00. Jeśli któraś szkoła rezygnuje z wyjazdu, bardzo proszę zgłosić to do dnia 05.09.2023. kontakt. Ks. Tomasz Ryczek 724760750.

7. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby po 50. roku życia lub zakończeniu aktywności zawodowej do udziału w spotkaniach Uniwersytetu w ciągu roku akademickiego. Spotkania w trzech blokach: religijnym, medycznym i społeczno-kulturalnym odbywają się co dwa tygodnie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2023 w Instytucie.

8. Inicjatywa duszpasterska „Grota Horebu” będzie kontynuowana w par. pw. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. Rozpoczęcie w środę, 13 września br. o godz. 19.30.

9. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia serdecznie zaprasza księży kapelanów do udziału w sesji rekolekcyjno-szkoleniowej, która odbędzie się w dn. 3-5.10.2023 r. w „Domum Matris” – WSD w Częstochowie (ul. św. Barbary 41). Zapisy do 20.09.2023 r. Szczegóły na stronie: http://dsz.rzeszow.pl.

ks. Paweł Matuszewski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie