XXV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 18.09.2022 r.

1. W niedzielę, 18 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchanie uchem serca”. Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby zostanie odprawiona w czwartek, 22 września 2022 r. o godz. 14.00 przy Centrum Charytatywnym w Jaśle, ul. Za Bursą 1a.

3. Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok 2022/2023. Zajęcia odbywają się w dwie soboty w miesiącu, w siedzibie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie (ul. Witolda 11A). Wykładowcami są znani i cenieni bibliści z Rzeszowa, Lublina, Krakowa i Przemyśla. W tym roku cykl wykładów zaprezentuje przesłanie ksiąg NT. Pierwsze wykłady już w sobotę, 1 października br. Więcej informacji na stronie: https://studium.rzeszow.pl/.

4. 2 października o godzinie 15.00 zapraszamy na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, rozpoczynającą obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza Święta. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 9 października o godzinie 14.30.

5. Informujemy, że 8 października 2022 roku odbędzie się kongregacja duszpasterska. Rzeszów – Instytut  Teologiczno-Pastoralny od godziny 9.00. W Jaśle w Kolegiackiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP od godziny 13.00. Bardzo prosimy o zarezerwowanie terminu.

6. W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.apostolatmargaretka.pl.

7. Teatr „Bo Tak” w Rzeszowie zaprasza na spektakl o Hance Ordonównie, pieśniarce, artystce i wspaniałym człowieku. Jej historia to nie tylko piękne piosenki, które śpiewała, ale Pawiak, Sybir, tułaczka na obczyźnie i pomoc najbardziej potrzebującym – polskim powojennym sierotom. Spektakl połączony ze 120-stą rocznicą Jej urodzin, będzie grany 25 września o godzinie 17. Sala Widowiskowa WDK Rzeszów, ul. Stef. Okrzei 7. Wszystkie informacje o spektaklu i terminach na stronie Teatru „Bo Tak” oraz FB.

8. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 27-30 września 2022 roku w sali D2.2. Rozpoczęcie we wtorek 27 września 2022 roku o godzinie 16.00. Wymagane dokumenty: podanie, opinia księdza proboszcza, 1 zdjęcie, dowód wpłaty, w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Opłata za kurs wynosi 200 złotych. Opłatę należy wpłacić na konto: Diecezja Rzeszowska, ul. Zamkowa 435-032 Rzeszów56 1020 4391 0000 6202 0078 3092 z dopiskiem: „ofiara na cele duszpasterstwa liturgicznego”. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

9. Parafia pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie serdecznie zaprasza na cykl spotkań w ramach inicjatywy zwanej „Grota Horebu”. Spotkania, w skład których wchodzą Nieszpory, konferencja oraz adoracja, będą się odbywać we środy, począwszy od 28 września br. Szczegóły na plakacie oraz na stronie https://grotahorebu.pl/czym-jest-grota-horebu/ (dotyczy dekanatów rzeszowskich, tyczyńskiego, boguchwalskiego oraz głogowskiego).

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie