XXXI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 31. Niedziela Zwykła, 05.11.2023 r.

1. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list pasterski z okazji setnej rocznicy śmierci Służebnicy Bożej Jadwigi Zamoyskiej.

2. W dniu 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych.

3. W niedzielę, 12 listopada 2023 r. przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą uwagę kierujemy na Bliski Wschód.

4. W piątek 24 listopada 2023 r. o godz. 19.45 w Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce koło Rzeszowa rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Ojczyzny. W planie przewidziane są konferencje, Droga krzyżowa, Msza św. o północy, Różaniec św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Całość zakończy się 25 listopada ok. 5.00.

5. W tym roku parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach oraz Katolicki Klub Szachowy GAMBIT organizują XIV Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach. Zawody odbędą się 18.11.2023 r. Zgłoszenia do 15.11.2023 r.

6. Parafia św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie organizują kolejną edycję wojewódzkiego konkursu szopek bożonarodzeniowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie