XXXII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 12.11.2023 r.

1. W niedzielę, 12 listopada 2023 r. przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą uwagę kierujemy na Bliski Wschód. Stosowne materiały i informacje zostały przekazane wcześniej do parafii. Można je także znaleźć na stronie internetowej: https://pkwp.org/bliski-wschod Zebrane ofiary na ten cel prosimy przekazać do Kurii.

2. W poniedziałek (13 XI) zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne: u OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00, w Jaśle w domu Sióstr św. Michała Archanioła ul. Floriańska 22.

3. Dzieło Biblijne imieniem św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej, jak co roku, ogłasza Konkurs Biblijny dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej (https://diecezja.rzeszow.pl/konkursy-biblijne-dla-uczniow-szkol-podstawowych/) lub Dzieła Biblijnego.

4. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XIII Seminarium Organowe dla muzyków kościelnych, organistów, dyrygentów, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zakończenie o 13.00.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na: Błogosławieństwo lektorskie, które odbędzie się w sobotę 18 listopada br. o 11:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Młp. Księży chcących zgłosić ministrantów prosimy o kontakt telefoniczny: 697-333-539 lub mailowy rzeszowlso@gmail.com

6. IV Mistrzostwa LSO w tenisie stołowym. Zawody odbędą się 25 listopada 2022 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. Zgłoszenia do środy 22 listopada br. Więcej informacji o tych wydarzeniach www.lso.rzeszow.pl.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje adwentowe w dniach 15-17 grudnia 2023 r. Szczegóły o wydarzeniu na plakacie (w załączniku). Zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl.

8. Z okazji obchodów Światowego Dnia Ubogich w niedzielę, 19 listopada br., o godz. 15.30 w rzeszowskim kinie „Zorza” odbędzie się projekcja filmu pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Istnieje możliwość zamawiania seansów grupowych.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie