Mikołaj z sercem

Zasłynął jako człowiek wrażliwy na ludzką biedę i nędzę. Jego dobrotliwa postawa stała się wzorem do naśladowania. Nie bez powodu więc Papież Jan Paweł II określił go patronem „daru człowieka dla człowieka”.

Święty Mikołaj, bo o nim mowa przybył 5 grudnia br. do Jasła na spotkanie z dziećmi z rodzin mniej zamożnych. Jego wizyta przysporzyła wiele radości i emocji.

W tym roku Święty Mikołaj przyniósł 210 paczek świątecznych. W Jasielskim Domu Kultury rozdał ich 155. Dzieciaki otrzymały słodycze, czyli to, co lubią najbardziej i artykuły szkolne.

Święty Mikołaj w podziękowaniu za przybycie także otrzymał słodki podarunek. Prezent wręczył ks. Łukasz Hendzel, dyrektor Caritas Okręg Jasło, proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza Jasło – Sobniów.

Mikołaj przybył do Jasła na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec