Zmarł o. Bogusław Golak – dominikanin z Rzeszowa

22 marca 2020 r. zmarł o. Bogusław Golak, dominikanin z rzeszowskiego klasztoru. Prezentujemy treść komunikatu współbraci śp. o. Bogusława:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 22 marca 2020 roku – w IV Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare) odszedł do Pana nasz drogi Współbrat o. Bogusław (Franciszek) Golak OP (1932-2020).

Ojciec Bogusław urodził się 18 sierpnia 1932 roku w Budach Łańcuckich – przeżył 87 lat. W Zakonie św. Dominika przeżył 70 lat. Profesję wieczystą w naszym Zakonie złożył 20 września 1953 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1958 roku w Krakowie – przeżył 61 lat w kapłaństwie.

Nasz zmarły Brat pracował w klasztorach: w Warszawie na Freta (trzykrotnie, gdzie był m.in. Dyrektorem Ośrodka Kaznodziejskiego i subprzeorem), Prudniku (dwukrotnie, gdzie był m.in. przeorem i proboszczem), Wrocławiu (gdzie był m.in. subprzeorem), Jarosławiu (był przeorem i subprzeorem), Warszawie na Służewie (gdzie był wikariuszem parafii), a od 2002 roku przebywał, aż do śmierci w naszym klasztorze w Rzeszowie.

Prosimy gorąco o modlitwę za duszę ś.p. o. Bogusława. Niech Dobry Bóg przyjmie go do swojego Królestwa. Salve Regina.

Bracia Dominikanie

Udostępnij