Zmarł śp. ks. Stanisław Turoń, emerytowany proboszcz w Jedliczu

W wieku niespełna 66 lat, zmarł ks. kan. Stanisław Turoń,
emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu (Archidiecezja Przemyska), pochodzący z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy.

Eksporta do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu odbędzie się 28 marca 2021 r. (niedziela) o godz. 18, natomiast pogrzeb 29 marca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 11 w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy.

Ks. Stanisław Turoń urodził się 4 kwietnia 1955 r. w Domaradzu. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 7 czerwca 1981 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Jedliczu, Stalowej Woli (pw. św. Floriana), Szówsku, Przeworsku (Fara) i Rzeszowie (pw. MB Królowej Polski). Pełnił funkcję proboszcza w Węglówce (1990-96), w Handzlówce (1996-2007) i w Jedliczu (2007-2020). Po przejściu na emeryturę zamieszkał w rodzinnej Lutczy. Odznaczony przywilejem EC.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Za: www.przemyska.pl