Ojcowska rana – warsztaty psychologiczno-duchowe

W dniach od 26-28 kwietnia br. w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie odbędą się warsztaty psychologiczno-duchowe „Ojcowska rana”. W warsztatach wzięło udział 80 osób. Sesję poprowadził ks. Damian Ziemba, psycholog i egzorcysta, wraz z katolicką wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Miriam.

W trakcie warsztatów nie zabrakło czasu na modlitwę, tj. Mszy św., adoracji z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz modlitwy wstawienniczej, którą posługiwali animatorzy wspólnoty Miriam. Podczas  warsztatów, dotykaliśmy ważnej i delikatnej relacji z ojcem. W czasie rekolekcji była możliwość wypełnienia testów psychologicznych i przyglądnięcia się ich wynikom, wsłuchania się w konferencje, które głosił Rekoekcjonista, mówiące o typach ojca, syndromie daddy issues, oraz ukazujący nam jak ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie miał i ma nasz tato, także w naszej wierze.

Oto opinie kilku osób z anonimowych ankiet po rekolekcjach:

„Rekolekcje oceniam 10/10. Były bogate w treść, profesjonalnie przygotowane pod względem organizacyjnym, rzetelność informacji i wykładów ks. Damiana. Szczególnie ważna dla mnie była modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, która pozwalała wejść w głębie mojego ducha i umysłu i poczułam jak Jezus mnie oczyszcza. Oczywiście część teoretyczna była w tym również pomocna, bo mogłam stanąć w prawdzie o sobie i uświadomić sobie wiele spraw. Dziękuje!”

„Rekolekcje były bardzo dobrze przygotowane pod kątem zagadnień, materiałów do osobistego przepracowania. Wyobrażam sobie ile to musiało kosztować pracy ks. Damiana i wspólnotę Miriam! Było to idealne współgranie zarówno materiałów do przepracowania, treści które omawiał ks. Damian wzajemnie się uzupełniały. Doceniam bardzo że są to warsztaty psychologiczno-duchowe, gdzie mogę czuć się zaopiekowania pod katem duchowym i psychicznym. Połączenie duchowości i psychologii wiele mi dało.”

„Te rekolekcje dały mi bardzo wiele, jako mężczyźnie. Mogłem zobaczyć jak prawidłowo kształtować swoją męskość. Jednocześnie zadania, jakie dostaliśmy, zmuszały mnie do wyciągania z siebie wspomnień, z którymi muszę się zmierzyć. Dziękuje za te rekolekcje.”

Następne rekolekcje, zatytułowane „Matczyna Rana”, odbędą się w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózki w dniach 21-23 czerwca 2024 r., jako odpowiedź na wiele zapytań i potrzeb ludzi. Zarezerwuj sobie czas i bądź razem z nami na rekolekcjach.

Alicja Cyrnek

Zdjęcia: Miriam Rzeszów