Papież poświęcił dzwon nienarodzonych

Papież poświęcił dziś rano, tj. 15 maja dzwon „Głos Nienarodzonych”, który zostanie zawieziony do Kazachstanu. „Będzie przypominał o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci” – powiedział Franciszek podczas środowej audiencji generalnej.

Papież Franciszek poświęcił piąty już dzwon „Głoś nienarodzonych”. Uroczystość odbyła się w Watykanie podczas prywatnej audiencji udzielonej przez Franciszka piętnastoosobowej delegacji z Podkarpacia. W wydarzeniu wziął udział między innymi: abp Tomasz Peta z Kazachstanu, ks. Jakub Nagi, dyrektor Radia Via oraz Bogdan Romaniuk prezes fundacji „Życiu TAK”.

Abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie w rozmowie z  ks. Jakubem Nagim powiedział: „Poświęcenie dzwonu było bardzo rodzinne i osobiste. Było widać wielką radość Ojca Świętego. Papież razem z dziećmi uderzył w ten dzwon jako pierwszy. To było wielkie wydarzenie, ponieważ kwestia obrony życia od naturalnej śmierci to jest problem światowy. Te dzwony – jak podkreśla Fundacja  „Życiu Tak” – „mają być w każdym kraju przypominając o świętości życia”.

„Głos nienarodzonych ma uwrażliwiać i przypominać o niezbywalnym prawie do życia każdego dziecka poczętego”, mówi Bogdan Romaniuk pomysłodawca inicjatywy oraz prezes fundacji „Życiu tak”.

„Będzie przypominał o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej Audiencji Generalnej. Papież pozdrowił także pomysłodawców tej inicjatywy Fundację „Życiu Tak”.

Na poświęconym przez Papieża Franciszka dzwonie widnieje wizerunek dziecka nienarodzonego w otoczeniu cherubinów oraz fragment z zaczerpnięty z księgi Jeremiasza: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię (Jr 1,5). Dzwon trafi do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie. (jo)

Zdjęcia: ks. Jakub Nagi / Radio Watykańskie – Vatican News