Dąbrówka – Gamrat

Historia parafii

Teren stanowiący obecną parafię Dąbrówka – Gamrat obejmuje miejscowości: Dąbrówkę, Krajowice, Lipnicę Dolną, część Opacia i Osiedle Gamrat stanowiące część miasta Jasła. Parafia została erygowana przez bpa przemyskiego Ignacego Tokarczuka. Kościół budowany był w latach 1974-1975. Pierwsza Msza św. w tymczasowej kaplicy była odprawiona 26.12.1974 r. W tym samym dniu bp Ignacy Tokarczuk dokonał poświęcenia kaplicy pw. św. Judy Tadeusza. Natomiast konsekracja kościoła miała miejsce 11.11.1979. W 1997 r. rozpoczęto rozbudowę Kościoła. 28.10.1998 bp rzeszowski Kazimierz Górny dokonał wmurowania kamienia węgielnego. Nowy kościół został zbudowany na miejscu starego kościoła. Budowniczym i pierwszym proboszczem parafii do 2009 r. był ks. Stanisław Ulaszek. Obecnie trwają prace wykończeniowe przy nowym kościele, pod kierunkiem ks. prob. Mariana Chłopińskiego.