Klęczany k/Biecza

Historia parafii

Miejscowość Klęczany należała od początków swego istnienia do Parafii w Kobylance. W latach 1980-1984 w Klęczanach wybudowano kościół murowany, ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, która została poświęcona w 1984 r. Pełnił on role kościoła filialnego. Opiekę duszpasterską sprawowali Księża Saletyni z Kobylanki. W dniu 28.08.2004 r. Biskup Rzeszowski mianował pierwszego rektora kościoła, którym został ks. mgr Henryk Rzeźnik. W dniu 14.09.2004 r. erygował w Klęczanach parafię. Pierwszym proboszczem mianował dotychczasowego rektora, Ks. mgra Henryka Rzeźnika. W skład nowej parafii weszła miejscowość Klęczany, która należała do parafii w Kobylance i w Bieczu; część Strzeszyna z Parafii w Bieczu; oraz przysiółek Kolonia Dolna i Kolonia Górna należące dotychczas do Parafii w Libuszy. W 2005 r. wybudowano nową plebanię.