Rzeszów – bł. Karoliny

Historia parafii

W r. 1995 bp Kazimierz Górny, Biskup Rzeszowski, powołał do istnienia przy ul. Strzyżowskiej w Rzeszowie nową parafię p.w. Błogosławionej Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy. Została ona wydzielona z parafii: Św. Rodziny, Św. Mikołaja i Narodzenia NMP.
W 1998 r. proboszczem parafii został mianowany ks. Jan Krynicki. We wrześniu tegoż roku zamieszkał gościnnie na plebani przy parafii św. Rodziny. Rozpoczął starania o wybudowanie kaplicy. Dzięki życzliwości wielu Firm i osób fizycznych w listopadzie stanęła kaplica przy ul. Dukielskiej la. W dniu 22.11.1998 r. bp Kazimierz Górny poświęcił nową kaplicę. Od tego czasu rozpoczęto regularną pracę duszpasterską.
W grudniu 1998 r. ogłoszono konkurs na projekt nowej świątyni parafialnej i budynków towarzyszących. Konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu 1999 r. Przyjęto koncepcję architektów Andrzeja i Marcina Smoczeńskich z Rzeszowa.Jeszcze w tym roku rozpoczęto budowę, którą ukończono w 2007 r. Wybudowano także ośrodek duszpasterski i plebanię. Świątynie otwarł i pobłogosławił dnia 10.06.2007 r. Ks. Bp Kazimierz Górny, Biskup Rzeszowski