Wólka Niedźwiedzka

Historia parafii

Parafia Wólka Niedźwiedzka pierwotnie należała do parafii Sokołów Młp. W 1912 r. zawiązał się w Wólce Niedźwiedzkiej Komitet Budowy Kościoła, którego staraniem zakupiono modrzewiowy kościół w Woli Zarczyckiej. Kościół po przeniesieniu został poświęcony w 1913 r. Dedykowano go Najświętszej Maryi Pannie Królowej Korony Polskiej.
Pierwszym proboszczem nowo powstałej parafii był ks. Ignacy Kania, który duszpasterzował do 1920 r. W tym roku przybył do parafii ks. Antoni Kuziara, który dobudował do kościoła przybudówkę przez całą szerokość kościoła. Kościół został odeskowany, a pokrycie wykonano z czerwonej dachówki. Wraz z kościołem zakupiono w Woli Zarczyckiej trzy ołtarze wybudowane z drewna lipowego. Obraz Matki Bożej w wielkim ołtarzu zasuwany jest obrazem Przemienienia Pańskiego.
W 1997 r. przeprowadzono generalny remont kościoła. Wymieniono zbutwiałe elementy konstrukcji, stolarkę okienną i drzwiową, wymieniono pokrycie dachu na blachę dachówkopodobną, tak by kościół zachował charakter zabytkowy.