Poświęcenie ołtarza i obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w RORE

5 maja 2024 r. w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie został poświęcony ołtarz i obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który powstał dzięki hojności wielu darczyńców.

Mszy św. w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie przewodniczył bp Jan Wątroba, który poświęcił ołtarz i obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Eucharystię koncelebrowali: ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, który jako pierwszy pełnił w tym miejscu wieloletnią posługę kapelana oraz ks. Karol Hadam będący od dwóch lat kapelanem wspomnianego ośrodka.

Ponadto w kaplicy we wspólnej modlitwie uczestniczył personel medyczny na czele z ordynatorem oddziału dla dorosłych, z kierownikiem klinicznej pracowni fizjoterapii oraz naczelną pielęgniarek. Obecna była również dyrekcja szkoły szpitalnej oraz ks. Jacek Kaszycki, kapelan Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Przybyli także pacjenci i mieszkający w pobliżu ośrodka wierni pobliskich parafii wraz ze swoimi rodzinami oraz przyjezdni goście.

Po skończonej uroczystości na wszystkich czekał słodki upominek wraz z pamiątkowym obrazkiem przedstawiającym wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który został uroczyście poświęcony.
Matko Boża Nieustającej Pomocy – wstawiaj się za nami u Boga!

Tekst i zdjęcia: ks. Karol Hadam