Radio VIA w czołówce lokalnych rozgłośni

Według analizy Komitetu Badań Radiowych Radio VIA cieszy się sporą słuchalnością i wyprzedziło inne lokalne konkurencyjne rozgłośnie radiowe!

Radio VIA od 30 lat nadaje całodobowy program na terenie województwa podkarpackiego oraz w części województw: świętokrzyskiego, lubelskiego oraz małopolskiego. Częstotliwości 103,8 oraz 94,1 FM na stałe wpisały się w świadomość mieszkańców regionu. „Wysoki wynik słuchalności to znak, że nasze Radio cieszy się rosnącą popularnością w regionie oraz zadanie do ciągłego rozwoju naszej rozgłośni”– mówi ks. Jakub Nagi, dyrektor Radia VIA.

Wychodząc na przeciw potrzebom słuchaczy Radia bieżące informacje oraz program radiowy dostępne są również w wersji Radia Internetowego oraz poprzez aplikację mobilną, dzięki czemu dociera do szerokiego grona odbiorców. O perspektywach rozwoju mówi ks. Jakub Oczkowicz, wicedyrektor VIA.

Statystyka została opracowana przez Radio Track jest standardem badań słuchalności stacji radiowych w Polsce. Badanie jest realizowane przez Kantar Polska na zlecenie Komitetu Badań Radiowych. Z wyników badania korzystają niemal wszyscy nadawcy radiowi oraz brokerzy reklamy radiowej i domy mediowe.

Misją Radia jest dostarczanie rzetelnych informacji z życia Kościoła, diecezji i regionu, a także towarzyszenie słuchaczom w rozwoju ich wiary. Diecezjalna rozgłośnia działa między innymi dzięki ofiarności słuchaczy. Wpłaty tworzą większość środków, które wykorzystywane są na prowadzenie działalności ewangelizacyjnej, społecznej i kulturalnej. (jo)

Źródło: Radio Via