Środa popielcowa w katedrze rzeszowskiej. GALERIA

W środę popielcową (14.02.) biskup Jan Wątroba odprawił w katedrze rzeszowskiej Mszę św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Homilię wygłosił ks. Paweł Koleśnikowicz, który prowadzi rekolekcje wielkopostne w parafii katedralnej. Podczas Eucharystii odbył się obrzęd posypania głów popiołem.

Kaznodzieja przedstawiając program katechez rekolekcyjnych nawiązując do ich tytułu: Od chaosu do kosmosu, zachęcał, aby czas słuchania Bożego Słowa i modlitwy był okazją do uporządkowania tego, co w naszym życiu jest w chaosie.

Rekolekcjonista postawił zgromadzonym w rzeszowskiej katedrze pytanie, dotyczące obrazu Boga jaki noszą w sobie, zachęcając jednocześnie do poszukania szczerej odpowiedzi na nie.

Po homilii odbył się obrzęd posypania głów popiołem. W liturgii wzięła udział katedralna Schola Liturgiczna pod przewodnictwem ks. Juliana Wybrańca, animująca śpiew podczas Eucharystii. Liturgia była transmitowana przez Radio VIA. (jo)

Zdjęcia: J. Prasoł