Turniej LSO w halowej piłce nożnej dekanatu Rzeszów – Katedra

W sobotę, 3 grudnia 2022 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbył się dekanalny turniej piłki nożnej o puchar Dziekana Dekanatu Rzeszów – Katedra. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych i uczestniczyło w nich 9 drużyn.

Turniej rozpoczął się modlitwą, którą poprowadził ks. Paweł Wójcik, dekanalny duszpasterz LSO. Po uroczystym otwarciu zawodów, ministranci i lektorzy z poszczególnych kategorii wiekowych przystąpili do rywalizacji o puchar Księdza Dziekana Dekanatu Rzeszów – Katedra, pod czujnym okiem sędziego Krzysztofa Kawy.

W kategorii „ministrantów” zgłosili się przedstawiciele trzech parafii rzeszowskich pw.: Opatrzności Bożej, Wniebowzięcia NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwsze miejsce i możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach diecezjalnych uzyskali ministranci z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie – Zalesiu. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Katedry, a podium zamykali ministrancie z parafii pw. Opatrzności Bożej.

Następnie rozegrano zawody w kategorii „lektorów młodszych”. Zgłosiły się drużyny z parafii pw.: Opatrzności Bożej, św. Michała Archanioła, Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Królowej Polski oraz Katedry. Zwycięzcą z możliwością wzięcia udziału w dalszym etapie eliminacji do Mistrzostw Polski zostali lektorzy z parafii pw. Opatrzności Bożej. Drugie miejsce zdobyli przedstawiciele z Katedry, a miejsce trzecie wywalczyli zawodnicy z parafii pw. św. Michała Archanioła.

Do rozgrywek w najstarszej grupie wiekowej zgłosiła się tylko jedna drużyna, z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie i to oni będą reprezentować dekanat w turnieju na szczeblu diecezjalnym.

Na zakończenie turnieju, ks. Krzysztof Gołąbek, dziekan dekanatu Rzeszów – Katedra, pogratulował wszystkim zawodnikom, rodzicom i duszpasterzom, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczył pamiątkowe medale i upominki. Każda drużyna otrzymała puchar i dyplom za udział w turnieju. (adm.)