Wernisaż wystawy „Lament serdeczny” w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. GALERIA

2 marca 2022 r. w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy „Lament serdeczny”, która przedstawia twórczość Janusza Matuszewskiego. W wydarzeniu uczestniczył biskup Jan Wątroba, który otworzył wystawę.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2023 r. w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie (ul. Zamkowa 4), w godzinach otwarcia kurii lub po telefonicznym uzgodnieniu z dyrektorem, ks. Pawłem Batorym (tel. 509 528 779).

Janusz Matuszewski ur. 1963 roku. Studia w pracowni prof. Jana Szancenbacha na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dyplom w 1989 r. Od 1990 pracownik dydaktyczny w macierzystej uczelni, gdzie od 2010 r. prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa.

Fot. ks. Jakub Nagi