Droga krzyżowa malowana muzyką organową w katedrze rzeszowskiej

15 marca 2024 r. o godz. 20.00 w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się Droga Krzyżowa malowaną muzyką organową, gdzie oprócz rozważań będziemy kontemplować Mękę Zbawiciela przy dźwięku improwizacji organowych na temat pieśni pasyjnych. Przy organach zasiądzie Paweł Moszkowicz – absolwent klasy organów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a od 2012 roku organista parafii św. Rodziny na Zaciszu w Warszawie.

Droga Krzyżowa malowana muzyką organową to wyjątkowe nabożeństwo, podczas którego oprócz modlitwy i kontemplacji możemy spodziewać się także doznań artystycznych. Połączenie sztuki z duchowością jest tym, co może pomóc człowiekowi zbliżyć się do Pana Boga.

Improwizacje organowe po każdej stacji pomogą lepiej opisać i zrozumieć poszczególne etapy drogi krzyżowej. Organy to najpotężniejszy i największy instrument, jaki człowiek wymyślił. W swojej całej mocy przedstawiają nam ogromny majestat Pana Boga i Jego potęgę, lecz potrafią też wydobyć najsubtelniejsze brzmienia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej! 

Udostępnij