Świeca, która tworzy Polską Wigilię – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

26 listopada 2020 r. rozpocznie się 26. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Tegorocznym hasłem są słowa: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”.

Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole są wyrazem pamięci o osobach potrzebujących.

Co roku diecezjalne Caritas w całej Polsce rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc.

Akcję można wesprzeć kupując w parafii Wigilijną Świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem WIGILIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.