Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7 czerwca 2024 r. Kościół katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest to święto patronalne parafii katedralnej w Rzeszowie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na zdjęciach tablica na grobie ks. Stanisława Maca, zmarłego 1 listopada 2020 r. pierwszego proboszcza parafii katedralnej w Rzeszowie. Zgodnie z projektem zawartym w testamencie ks. Maca na tablicy umieszczono symbole Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Seca Maryi ze słowami: „Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze – zmiłuj się nade mną” oraz „Niepokalane Serce Maryi, nadziejo nasza – módl się za mną” (fot. Tomasz Nowak).