Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

24 czerwca 2022 r. Kościół katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest to święto patronalne parafii katedralnej w Rzeszowie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze św. w katedrze będą o goW piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w naszej Katedrze. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez nowennę. Msze Święte będą o godz. 6.30, o 8.00 – na zakończenie roku szkolnego, 9.30, o 11.00 – dla matek z małymi dziećmi z błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie o 16.00, a o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową, której przewodniczył będzie bp Jan Ozga z Kamerunu, świętujący w tym roku 25. rocznicę sakry biskupiej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Składka przeznaczona będzie jako pomoc dla misji w Kamerunie.

Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na zdjęciach tablica na grobie ks. Stanisława Maca, zmarłego 1 listopada 2020 r. pierwszego proboszcza parafii katedralnej w Rzeszowie. Zgodnie z projektem zawartym w testamencie ks. Maca na tablicy umieszczono symbole Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Seca Maryi ze słowami: „Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze – zmiłuj się nade mną” oraz „Niepokalane Serce Maryi, nadziejo nasza – módl się za mną” (fot. Tomasz Nowak).