XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”

XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 16 października 2022 pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

Podczas Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodzież z małych miejscowości i ubogich rodzin.

W Rzeszowie w Dniu Papieskim o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża.

Na terenie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. Św. J. S. Pelczara w Rzeszowie (ul. Witolda 11a) od godz. 14.00 do 17.30 będą zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i rodzin.

O godz. 14.00 koncert zespołu „Promyczki dobra” z Nowego Sącza.

O godz. 15.00 spotkania z podróżnikami (opowieści o krajach misyjnych).

O godz. 16.30 w auli ITP spektakl teatralny o tematyce papieskiej.

Tradycją rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego jest pielgrzymka Rzeszowskim Szlakiem Świętych (od 10 do 15 października) – są to miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował i kanonizował.

15 października o godz. 12 odbędzie się Bieg Papieski w Parku Papieskim (organizatorem biegu jest Ochotniczy Hufiec Pracy).

Udostępnij