Zakończenie diecezjalnej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej

W przededniu 31. rocznicy utworzenia diecezji rzeszowskiej, zakończyła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej, która odwiedziła wszystkie parafie i domy zakonne diecezji. 24 marca 2023 r. Mszy św. dziękczynnej w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie przewodniczył biskup Jan Wątroba.

W ubiegłym roku, 24 marca, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego bp Jan Wątroba zainaugurował diecezjalną peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Wydarzenie związane było z obchodami 30. rocznicy utworzenia diecezji rzeszowskiej.

24 marca 2023 r. w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, została odprawiona Eucharystia na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mszę św. koncelebrowało 6 kapłanów. W liturgii wzięli udział również mężczyźni z Męskiej Grupy św. Andrzeja Boboli, którzy byli współinicjatorami diecezjalnej peregrynacji.

Do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie wprowadzono także relikwie św. Andrzeja Boboli.

Wydarzenie było transmitowane na antenie Radia VIA.

Relacja z wydarzenia:

Źródło: Radio VIA